Gdzie natura zachwyca, gdzie człowiek ucicha, czyli Wisła

Wisła to niezwykłe miejsce na mapie Polski, które corocznie odwiedzane jest przez nawet miliony turystów, którzy pokochali komfortowe obiekty noclegowe oraz niepowtarzalne walory przyrodnicze, jakie z pewnością ma Beskid Śląski. Piękno i urok tego regionu można także podziwiać zwiedzając Szlak Beskidzki, o którym pisaliśmy trochę wcześniej. W Wiśle swój początek bierze królowa polskich rzek, czyli oczywiście Wisła. To wspaniały widok niewinnych i delikatnych strumieni, krystalicznie czystej wody, które stopniowo nabierają w siłę, stając się największą z polskich rzek. Wisła to z pewnością raj dla miłośników spacerów i górskich wspinaczek, a także wędrówek. Liczne szlaki turystyczne czynią to miejsce swego rodzaju spacerową stolicą Polski. Goście pokochali niewymagające szczyty, z których roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście Barania Góra, której wysokość wynosi tysiąc 1220 m n.p.m. i to właśnie z tej góry wypływa Wisła. Podczas wspinaczek turystom towarzyszą spływające, bystre strumyki źródlane.

Jednym z bardziej charakterystycznych obiektów w Wiśle jest Skocznia Narciarska imienia Adama Małysza w Wiśle Malince (wisla.pl/mieszkaniec/skocznia-narciarska-im-adama-malysza-w-wisle-malince). To obowiązkowy punkt wycieczek turystów. Pierwotnie była to drewniana konstrukcja, na której najdłuższy oddany skok wynosił zaledwie 40 m. W późniejszych latach przeszła gruntowną modernizację i jest gościem wielu prestiżowych zawodów pucharowych, rozgrywanych na szczeblu międzynarodowym. Baza noclegowa () w Wiśle to kolejny element, który zasługuje na słowa uznania i podziwu. Na turystów czeka tu mnóstwo luksusowych hoteli, położonych na malowniczych wzniesieniach górskich. Niemalże wszystkie obiekty noclegowe, gwarantują widok z okien hotelowych na wschód i zachód słońca nad szczytami Beskidu Śląskiego. Jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów noclegowych jest Hotel Gołębiewski, który zdecydowanie góruje, a wręcz króluje nad zabudowaniami Wisły. Luksusowe i przestronne apartamenty oraz park wodny, a także fantastyczne SPA, są magnesami przyciągającymi gości, spragnionych relaksu na najwyższym poziomie. Wisła to magiczne miejsce, które urzeka swym pięknem dostrzeganym niemalże na każdym kroku. Połączenie zapierających dech w piersiach widoków z licznymi ścieżkami i wyciągami narciarskimi czynią to miejsce, jednym z najatrakcyjniejszych w południowej Polsce.

3 thoughts on “Gdzie natura zachwyca, gdzie człowiek ucicha, czyli Wisła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>