Karpacz – zimowe atrakcje

Polskie góry to raj dla miłośników pieszych wycieczek jak i zimowych szaleństw. Ze względu na piękną przyrodę i dużą liczbę atrakcji, turyści odwiedzają miasta południowej Polski przez cały rok. Dotyczy to zarówno słynnych tatrzańskich ośrodków wczasowych, jak i miast położonych w Karkonoszach. Tu na wyróżnienie z pewnością zasługuje Karpacz z doskonałą bazą kwaterunkową. By się przekonać o tym, ile dostępnych jest tu różnych punktów noclegowych wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „noclegi Karpacz” a naszym oczom ukaże się długa lista.

W Karpaczu czas zimą spędzić można korzystając z czystego, górskiego powietrza. Jest tutaj również dobra infrastruktura pozwalająca na uprawianie sportów zimowych na każdym poziomie zaawansowania. W okolicach bliżej miasta znajdziemy stoki dostępne dla całych rodzin. Tutaj na oślich łączkach możemy także sami nauczyć się jazdy na nartach lub snowboardzie. Działają tu także wypożyczalnie sprzętu oraz szkoły narciarskie, tak więc o nic nie musimy się martwić. Bardziej zaawansowani narciarze mogą wybrać trasy przebiegające Karkonoskim Parkiem Narodowym, należące do kompleksu narciarskiego „Śnieżka”. Oprócz miłośników narciarstwa zjazdowego znajdą tu dla siebie coś także ci, którzy wybierają narty biegowe. Coraz częściej turyści wybierają tutaj także rakiety śnieżne.

W centrum miasta znajduje się także górka saneczkowa, która na pewno przypadnie do gustu najmłodszym, którzy także będą chcieli zażyć zimowego szaleństwa. W Karpaczu znajduje się także szkoła narciarska telemarku oraz wypożyczalnie skuterów śnieżnych. Dodatkowo możemy załapać się także na przejazd kuligiem, połączony z pieczeniem kiełbasek. Starsi i młodsi mogą także skorzystać z lokalnego lodowiska syntetycznego. Łyżwy można wypożyczyć na miejscu. Karpacz zimą to także szlaki turystyczne prowadzące przez najpiękniejsze fragmenty Sudetów. Nie można zapomnieć o najważniejszym z nich prowadzącym na najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów – Śnieżkę. Przed wejściem na szczyt warto jednak sprawdzić prognozę pogody, która w okolicach szczytu bywa kapryśna. Jednak jeśli będziemy mieć szczęście i trafimy na ładny dzień to szczyt wynagrodzi nas pięknymi widokami. W przypadku gorszej pogody możemy odwiedzić którąś z karpackich atrakcji położonych w mieście, np. Muzeum Zabawek albo świątynię Wang.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>