Łagów i atrakcje województwa lubuskiego

Choć w ostatnich latach mamy do czynienia z ogromnym zainteresowaniem wycieczkami zagranicznymi, głównie do ciepłych krajów, to mimo wszystko wśród wielu osób panuje moda na wyjazd do miejsc sprawdzonych, które przyciągają swoimi walorami kulturalnymi czy też historycznymi. Województwo lubuskie nie jest może najczęściej odwiedzanym przez turystów, jednak wynika to głównie z niewielkiej wiedzy ludzi, jak wiele interesujących budowli, zabytków można tu zobaczyć.

Kilka lat temu o tamtej okolicy zrobiło się dość głośno za sprawą pomnika Chrystusa, który został postawiony w miejscowości Świebodzin i jest miejscem pielgrzymowania dziesiątek tysięcy osób rocznie. Sama budowla jest piękna, jednak warto również zwrócić uwagę na inne zabytki, których w okolicy jest niemało. Wybierając się na zachód kraju, nie możemy zapomnieć o odwiedzinach pewnego miejsca — Bulwaru Nadwarciańskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Jest to idealne miejsce na spacer w ciepłe, niedzielne popołudnie, na który możemy bez problemu wybrać się całą rodziną. Cała droga wzdłuż odcinka Warty jest wybrukowana, co pozwala na spacerowanie tuż przy brzegu rzeki, a kiedy już spędzimy miło czas, możemy udać się do jednej z pobliskich restauracji, w których po smacznym posiłku nabierzemy siły na kolejne wyprawy. Będąc już w Gorzowie, nie musimy szukać daleko kolejnych ciekawych miejsc do zobaczenia. Nieopodal bulwaru naszym oczom ukażą się piękne, kamienne fortyfikacje obronne, które pokazują kunszt i staranność, z jaką zostały wykonane przez ówczesnych budowniczych. Niestety z biegiem czasu ogromne części murów uległy zniszczeniu, jednak te, które przetrwały po dziś są w świetnym stanie. Dla miłośników architektury dawnej  będzie to okazja, by móc je zobaczyć na własne oczy.

Opuszczając Gorzów Wielkopolski, kolejnym interesującym miejscem do zwiedzenia jest Kostrzyn nad Odrą, który przez wielu jest nazywany „Polskimi Pompejami”. W tym mieście główną atrakcją turystyczną jest Muzeum Twierdzy Kostrzyn. Fortyfikacje, które otoczone są fosą, na pewno zapewnią dobrych kilka godzin zwiedzania. To nie wszystkie miejsca godne zwiedzenia, jednak jeżeli chcecie poznać ich więcej — wybierzcie się do województwa lubuskiego! Kiedy już podejmiecie decyzję o przyjeździe na właśnie te tereny, dobrą bazą noclegową będzie malownicza miejscowość Łagów, która oferuje przyjezdnym wachlarz różnych sposobów na zakwaterowanie. Noclegi w Łagowie z Meteora są również bardzo kuszące pod względem ceny, a sam pejzaż miejscowości, jak i okolicznych wsi, powinien zapewnić kolejne godziny niezapomnianych wycieczek krajoznawczych czy też historycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>