Niepowtarzalne miejsca Nałęczowa

Nałęczów zaprasza na fascynujące i pełne niezapomnianych wrażeń wakacje. Miasto jest położone w województwie lubelskim, nad rzeką Bystrą oraz Bochotniczanką. Zapewni nam wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Nałęczów słynie z okazałego kompleksu uzdrowiskowego oraz wód leczniczych. To jednak nie jedyne walory tego miejsca. Lokalizacja w granicach malowniczego Kazimierskiego Parku Krajobrazowego zachęca do wycieczek pieszych oraz rowerowych wśród pięknej przyrody. Miasto posiada także wiele cennych zabytków oraz ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Bogata baza noclegowa zapewni nam komfortowe warunki. Szeroka oferta zadowoli nawet najbardziej wymagających gości. Sam kompleks uzdrowiskowy posiada ponad 700 miejsc noclegowych. Kuracjusze mogą wybierać spośród kilku niezwykłych budynków, jak Pawilon Angielski, Sanatorium „Książę Józef”, Termy Pałacowe. Każdy z nich wygląda zachęcająco i z pewnością powrót do zdrowia będzie przyjemny w takich warunkach. Jakie jeszcze noclegi Nałęczów może nam zaproponować? W mieście funkcjonuje wiele hoteli, ośrodków wypoczynkowych oraz pensjonatów [wejdź na: meteor-turystyka.pl]. Bez problemu wybierzemy odpowiednie miejsce.

W Nałęczowie koniecznie trzeba odwiedzić kilka niepowtarzalnych miejsc. Wiele ciekawych obiektów znajdziemy na terenie Parku Zdrojowego. Znakomity Pałac Małachowskich powstał w stylu barokowym. W środku mieści się wiele cennych pamiątek. Architektura wnętrza jest mieszanką baroku i klasycyzmu. Koniecznie odwiedźmy Muzeum Bolesława Prusa, które stworzono w pałacowych pomieszczeniach. Najstarszym obiektem wybudowanego w 1878 roku uzdrowiska są Stare Łazienki. Współcześnie mieści się tutaj sanatorium. Stylowe Łazienki to miejsce, w którym wszystko się zaczęło. Warto zajrzeć do środka, gdyż architektura budynku robi wrażenie. Kolumienki, balkony, sztukaterie – wystrój jest naprawdę ciekawy. Zakład kąpielowy mieści się w samym sercu Parku Zdrojowego. Położony w urokliwym zakątku, nad stawem, w otoczeniu pięknej zieleni i tajemniczych mostków. Koniecznie odwiedźmy to miejsce.

W Nałęczowie mieści się także Chata Stefana Żeromskiego z muzeum poświęconym biografii i twórczości pisarza. Ciekawym obiektem jest także kaplica św. Karola Boromeusza. Świątynia jest chętnie odwiedzana przez kuracjuszy. Święty Karol Boromeusz jest patronem chorych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>