Nowe oblicze Małopolski – Nowy Sącz

Małopolska jest niezwykle bogatym obszarem ze względu na rozmaitość krain geograficznych, ich piękno oraz ilość miejsc, które warto odwiedzić. Dlatego należy odpocząć od zatłoczonych miast oraz zgiełku, który ciągle nas zmusza do pośpiechu i dawania z siebie wszystkiego. Z czasem nasz organizm potrzebuje wypoczynku, dlatego w czasie lata lub zimy warto zastanowić się nad takim wariantem.

Małopolska zaś idealnie nadaje się dla tych, którzy chcą odpocząć od pracy i naładować baterie. Warto zauważyć, że to nie tylko Kraków oraz Wrocław, ale również Nowy Sącz – mniejsze miasto, które zachwyca każdego swoim urokiem oraz wdziękiem. Jest wbrew pozorom dość ciekawym miejscem, ponieważ można tam znaleźć wiele ciekawych atrakcji dla całej rodziny. Na zszargane ciągłą gonitwą nerwy nada się tamtejsza architektura, która z pewnością zainteresuje wielu, nawet nie zapoznanych z tematem osób. Klasyczne formy, bogata ornamentyka oraz piękne monumentalne budynki z pewnością zachwycą każdego. Warto zauważyć, że większość tych niezwykły budynków to kościoły oraz miejsca modlitwy innych wyznań, takich jak judaizm.

Do jednej z najpotężniejszych budowli można z pewnością zaliczyć Bazylikę św. Małgorzaty, która powstała już na początku XIV wieku. Tak imponujący okres robi wrażenie, dlatego nie warto bagatelizować tego miejsca przy zwiedzaniu Nowego Sącza. Warto zauważyć, że to miasto to nie tylko piękna architektura, ale również Sądecki Park Etnograficzny, dzięki któremu można przenieść się do XIX wieku i poznać panującą na galicyjskim dworze atmosferę oraz kulturę. Taki obiekt pozwala nie tylko na podróż w czasie, ale również na poznanie historii tamtejszych rejonów oraz ówczesnej sytuacji panującej na Małopolsce.

Taka mnogość atrakcji pozwala na rozwój turystyki, dlatego też baza noclegowa jest bardzo atrakcyjna, pełna ciekawych i klimatycznych hoteli, z którym można korzystać po okazyjnych cenach. Pomóc w szukaniu „wyprzedaży” noclegów może witryna – bowiem wyszuka ona za nas to konkretne miejsce, w którym spędzimy urlop. Jak widać bogactwa turystyczne Polski rozciągają się wzdłuż i wszerz, dlatego przed wyborem zagranicznego kurortu lub ciepłego kraju, należy przeglądnąć propozycje polskich miejscowości turystycznych. Odkrywanie nowych oblicz naszego państwa jest o wiele ciekawsze.

One thought on “Nowe oblicze Małopolski – Nowy Sącz

  1. Nigdy tam nie byłam, a dużo się słyszy o tym mieście. Chyba rzeczywiście wypada sprawdzić samemu jak tam jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>