Poznaj magię Ełku

Wspominany niedawno przez nas Łukęcin (online z Blogiem- informacje), to idealne miejsce na wakacyjny wyjazd. Tematem naszego dzisiejszego wpisu będzie pewna miejscowość zlokalizowana na Mazurach.
Mazury to jeden z najpopularniejszych letnich kierunków. Kraina tysiąca jezior przyciąga swoim niepowtarzalnym klimatem, malowniczymi jeziorami, lasami i ciszą. Na Mazury przyjeżdżają miłośnicy sportów wodnych, wędkarze oraz wszyscy Ci, którzy cenią sobie wypoczynek nad wodą.

Ełk jest największym miastem na Mazurach. Dokładnie rzecz ujmując leży na Pojezierzu Ełckim, będącym częścią Pojezierza Mazurskiego. Największą turystyczna atrakcją miasta jest jezioro o tej samej nazwie. Poza tym, ma dostęp do trzech innych akwenów: Jeziora Sunowo (online z Wikipedią- informacje), Jeziora Selmet Mały i Szyba. Uzupełnieniem topograficznego opisu miasta jest rzeka Ełk, która przepływa przez miasto i jest dopływem Biebrzy. Jest bardzo zielonym miastem, znajdują się tu tysiące metrów kwadratowych parków i skwerów.

O tym, że to wyjątkowa miejscowość nie trzeba przekonywać nikogo, kto odwiedził to miasto. Bez problemu znajdziemy tu różnorodne noclegi. Ełk posiada wiele pensjonatów, domów wczasowych z prywatnych kwater. Zaledwie kilka minut od głównej drogi i centrum znajduje się miejska plaża. To doskonałe miejsce na odpoczynek w ciszy i spokoju. Nie ma problemu z wolnym miejscem na ręcznik czy koc. Jeśli nie mamy ochoty leżakować, warto skorzystać z oferty tutejszych wypożyczalni sprzętu wodnego. Jeziora w Ełku to doskonałe miejsce na uprawianie wszelkich sportów wodnych. Kajaki, rowery wodne czy łodzie są doskonałą formą poznania miasta i okolicy.

To jednak nie tylko miejsce dla miłośników odpoczynku nad wodą. Wokół znajduje się wiele atrakcyjnych tras rowerowych, szlaków pieszych. Wystarczy opuścić miasto i udać się w dowolnym kierunku, aby podziwiać malownicze krajobrazy Pojezierza Ełckiego. Spacer promenadą czy brzegiem jezior zapewni wiele doznań estetycznych.

Ełk to dobre miejsce na wakacyjny urlop lub na weekendowy wypad. Bogata oferta i rozbudowana infrastruktura (online z Meteorem – noclegi i pokoje) oraz przepiękne mazurskie krajobrazy i czyste powietrze, to najlepsza rekomendacja. Nie ważne jakie są preferencje urlopowe, wybierając ten kierunek możemy być pewni, że zostaną w 100% spełnione. To urokliwe mazurskie miasto, które warto odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>