Sztutowo – atrakcje dla dzieci i nie tylko

Piękne okolice Sztutowa to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek. Nasze pociechy z pewnością znajdą tutaj wiele ciekawych atrakcji. Rodzice mogą odpocząć od trudów życia codziennego. Sztutowo to wieś letniskowa, która zaskoczy nas otwartością oraz beztroskim klimatem (pozytywne opinie można przeczytać na Meteorze). Doskonała baza noclegowa zapewni nam warunki na najwyższym poziomie. Morskie powietrze dobrze wpłynie na nasze zdrowie. Maluchy z pewnością nie będą narzekać na nudę.

Gmina Sztutowo jest położona nad Zatoką Gdańską (praktyczne informacje znajdziesz na Wikipedii). W jej obrębie znajdziemy wiele ciekawych miejsc, do których warto się udać. Dzieci z pewnością ucieszą się z szerokiej, piaszczystej plaży. Na pewno zbudują nie jeden zamek. Na plaży warto mieć oczy szeroko otwarte. Być może znajdziemy bursztyny, które morze lubi wyrzucać na brzeg.

Sztutowskie kąpielisko zasłużyło na wyróżnienie programu „Błękitna Flaga”, co świadczy o dobrej jakości wody i dbałości o środowisko w tym miejscu. Dzieciaki mogą spokojnie wykąpać się w morzu, o ile pogoda będzie sprzyjać. Sztutowska plaża jest ceniona przez wielu turystów, którzy lubią ciszę i spokój. Zaletą jest niewątpliwie brak tłumów, dlatego jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Zarówno maluchy, jak i dorośli skorzystają z uroków beztroskiego plażowania.

Ciekawym pomysłem na wspólne spędzenie czasu będzie rejs po Zalewie Wiślanym i rzece Wiśle Królewieckiej. Podczas wodnej przygody możemy podziwiać niezwykłe krajobrazy, w tym widok na Mierzeję Wiślaną. Płynąc rzeką mijamy most zwodzony zwany mostem „Czterech Pancernych”. Stajnia u Bohuna zaprasza na naukę jazdy konnej, wycieczki po okolicy, przejażdżki bryczką, a nawet rajdy konne. Z pewnością warto wybrać się na miłą, konną wycieczkę do Rezerwatu Kormorana Czarnego i Czapli Siwej. Jeśli nasze dzieci nigdy nie siedziały na koniu – nie ma problemu. Tutaj mogą spróbować swoich sił pod czujnym okiem profesjonalistów. Świetna zabawa z cudownymi zwierzętami gwarantowana.

W Sztutowie warto także odwiedzić przystań pasażerską i przystań rybacką. Starsze dzieci możemy zabrać do Muzeum Stutthof, gdzie otrzymają poważną lekcję historii. Wstęp na teren dawnego obozu koncentracyjnego jest możliwy od trzynastego roku życia. Ze Sztutowa możemy także wybrać się na wycieczkę do pobliskich miast. Aquapark w Sopocie czy też Gdyńskie Akwarium zapewnią dużą dawkę emocji starszym i młodszym turystom. Warto zadbać także o wypoczynek w przytulnych pokojach, które pozwolą nam odetchnąć po dniu pełnym wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>