Turystyka w Rabce-Zdroju

Ta piękna uzdrowiskowa miejscowość obok swoich oczywistych walorów takich jak bardzo korzystny wpływ na organizm ma także inne atuty, którymi może się chlubić. Ze względu na swoje piękne górskie położenie i wyjątkowe warunki naturalne na jej terenie utworzono wiele tras, szlaków oraz ścieżek turystycznych.

Szlak Beskidzki

To jeden z najbardziej popularnych szlaków w Polsce, który jest znany także i w Europie. Ze względu na swoją długość 519. kilometrów zyskał wielką sławę i zainteresowanie. Jest oznaczony kolorem czerwonym i jego trasa biegnie przez Rabkę na Turbacz, który jest najwyższym szczytem pobliskich gór – Gorców. To przepiękna trasa, niezbyt wymagająca zatem podróżują nią nie tylko wytrawni wędrowcy, ale także osoby lubiące długie spacery. Wędrujący Szlakiem Beskidzkim bardzo często wybierają noclegi w Rabce-Zdroju, aby dać odpocząć swoim obolałym nogom.

Szlak Papieski

Na terenie Rabki biegnie także znany powszechnie Szlak Papieski. To właśnie nim wędrował Karol Wojtyła będąc jeszcze księdzem. Aby uczcić jego pamięć jako górskiego podróżnika postawiony został pomnik na terenie szlaku, który informuje o trasie, czasie przejścia, przystankach i wielu innych rzeczach potrzebnych podczas tej wędrówki. Dzięki temu jest okazja, aby uczcić pamięć o wspaniałym człowieku, dzisiaj już świętym.

Szlaki nordic walking

Dla fanów popularnej w ostatnich latach dyscypliny sportowej interesujące będzie, że utworzono na terenie Rabki specjalny szlak do jej uprawiania. Ciągnie się on przez kilkanaście kilometrów i jest bardzo często odwiedzany przez osoby korzystające z sanatoriów uzdrowiskowych. Nic zatem dziwnego, że szlak ten w planach ma być rozbudowany i lepiej wyposażony w potrzebne miejsca do odpoczynku i relaksu.

Trasa smakoszy

Trasa ta jest uwielbiana przez łakomczuchów i fanów dobrego jedzenia. Oprócz popularnej trasy z Krakowa do Zakopanego jej odnoga biegnie także przez Rabkę-Zdrój. To wielka uczta dla wszystkich zainteresowanych. Można ją przejechać rowerem lub konno, a najwytrwalsi próbują swoich sił pokonując ją także pieszo. To nie lada wyczyn jednak z pewnością warto, gdyż dzięki temu podniebienie może sobie pozwolić na więcej smakołyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>