Zabytkowy zamek w Bytowie

Dawna twierdza krzyżacka to ozdoba Bytowa, z którą warto się bliżej zapoznać. Zamek ten jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego miasta w zakresie historycznym. Nadal zachowany jest on w bardzo dobrym stanie, a w jego środku znajduje się wiele cennych elementów z dawnych lat. Wybierając Bytów na miejsce, w którym spędzimy urlop, każda osoba dowie się jak wyglądało życie zamkowe w dawnych czasach.

Zamek ten powstał w okolicach XV wieku, ale został dokładnie odrestaurowany w XX wieku, dlatego nadal jest okazały, stylowy i estetyczny. Cieszy oczy turystów z różnych stron świata. Posiada przede wszystkim 3 okrągłe baszty i jest bardzo pokaźnych rozmiarów, więc zwiedzenie całego obiektu zajmuje zainteresowanym przynajmniej kilka godzin. W środku znajduje się specjalnie zaprojektowana wieża prochowa, gdzie jak sama nazwa wskazuje przechowywany przez długie lata był proch strzelniczy. Oczywiście, w dzisiejszych czasach miejsce już nie służy takim wynalazkom.

Baza noclegowa w Bytowie powinna jednak zaspokoić wszystkich turystów pod kątem historycznym i architektonicznym. Warownia ta pełniła niegdyś funkcję twierdzy obronnej, w czym spisywała się doskonale. Znajduje się tam również okazała wieża bramna. Kiedyś była siedzibą administracji krzyżackiej, więc jak widać wyraźnie miejsce to było szczególnie ważne. Nic dziwnego, że obecnie ludzie chętnie decydują się, aby dokładnie się z nim zapoznać. Można zwiedzić go w towarzystwie specjalnie wyszkolonego przewodnika, który posiada w tym zakresie szeroką wiedzę, którą dzieli się z zainteresowanymi osobami. Dzięki temu, ludzie mogą w szybkim tempie poszerzyć swoją wiedzę o życiu w tym zamku oraz o jego funkcjach, a było ich naprawdę sporo.

Na terenie znajduje się też okazały i potężny Dom Książęcy, a cała twierdza objęta jest solidnymi murami obronnymi. Ta baza noclegowa jest jedną z najciekawszych w regionie, dlatego warto udać się tam na wakacje. Osoby, które wybierają obiekty wakacyjne (odszukaj w internecie: noclegi Bytów) pod kątem noclegów powinny zwrócić uwagę zwłaszcza na Bytów, gdzie można się bliżej przyjrzeć historii. Każdy budynek w tym mieście posiada w sobie wiele ciekawych elementów z dawnych lat oraz budynków, które mogą dać sporą wiedzę na temat życia zamkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>