Zatoka grzybowska, czyli miejsce inne niż wszystkie

Grzybowo jest wsią letniskową, położoną w powiecie kołobrzeskim w województwie zachodniopomorskim. Pomimo niewielkich rozmiarów jakie ma każdego lata przyciąga coraz więcej turystów. Nie bez powodu. Spokojna okolica i piękne widoki sprawiają, że każdy chciałby tutaj wracać. Nie każdy jednak wie, że miejscowość ta leży nad Zatoką Grzybowską.

Zatoka Grzybowska jest akwenem wodnym o szerokości wynoszącej ponad siedem kilometrów, a głębokości wcinającej się w ląd dochodzącej do ponad ośmiuset metrów. Miejsce to wyróżnia się szczególnie tym, iż fale, z którymi się spotykamy, są zdecydowanie mniejsze niż te na otwartym morzu, a woda tutaj jest o wiele cieplejsza niż w innych miejscowościach nadmorskich w Polsce. Bez wątpienia zaletą też jest plaża, która jest dość szeroka, ale i bardzo piaszczysta co w szczególności cieszy turystów. Plaża ta uważana jest za jedną z najpiękniejszych nad polskim morzem.

Zatoka Grzybowska to miejsce ze wspaniałym mikroklimatem. W pobliżu znajdziemy zapierający dech w piersiach, piękny, nadmorski, sosnowo-dębowy lasek, przez który przebiegają fantastyczne, godne uwagi trasy rowerowe. Warto wspomnieć, że Grzybowo leży lekko poniżej poziomu morza (0,30-1,00 m p.p.m.). Nie musimy się także martwić o nocleg w okolicy. Pomimo swej niewielkiej powierzchni Grzybowo oferuje nam wiele opcji. Możemy przenocować tutaj w pensjonacie, willi, hotelu czy też na campingu. Wybór jest naprawdę spory, a ceny są stosunkowo niewielkie jak na nadmorską miejscowość, ciesząca się dużą popularnością. Ponadto z każdego z tych miejsc będziemy mieli dosłownie rzut kamieniem do Zatoki Grzybowskiej i jej plaży.

Planując odpoczynek w tej miejscowości warto stosunkowo wcześnie pomyśleć o rezerwacji hotelu. Pomimo szerokiej oraz dobrze zorganizowanej bazy noclegowej dość szybko się ona zapełnia ze względu na spore zainteresowanie przyjeżdżających turystów. Zaleca się zatem dość wczesne rezerwacje wybranych przez nas opcji noclegowych (Grzybowo – spis noclegów).

Grzybowo to malownicza, mała wieś położona w województwie zachodniopomorskim, z roku na rok przyciągająca coraz większa liczbę turystów. Nic w tym dziwnego. Odznacza się ono spokojną okolicą, świetnymi ścieżkami rowerowymi oraz posiada jedną z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu, zlokalizowaną nad akwenem ze zdecydowanie cieplejszą woda i mniejszymi falami niż w innych miejscowościach. Po wizycie w Grzybowie na pewno będziemy chcieli jeszcze tutaj wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>